Půjčky pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby – recenze

Insolvence je obtížnou situací, kterou mnoho lidí zažívá dnes a denně. Když se člověk ocitne v osobních finančních potížích a dluhy přerůstají schopnost je splácet, může být těžké najít cestu ven. Nicméně, existují možnosti, které mohou pomoci lidem v insolvenci získat půjčku od soukromých osob a znovu se postavit na nohy.

Shrnutí článku

Půjčky na směnku od soukromých osob představují alternativu k bankovním úvěrům, nicméně je nutné zvážit důvěru mezi dlužníkem a věřitelem, podmínky půjčky, rizika a legální aspekty. Vždy je vhodné konzultovat situaci s advokátem nebo finančním poradcem.

Půjčkám od lichváře je nejlepší se vyhnout. Jsou nelegální, s vysokými úroky s rizikem podvodů a násilí.

Při hledání informací o osobě v insolvenci je vhodné dodržovat právní předpisy a postupovat v souladu s místními předpisy a nařízeními.

Pokud po skončení insolvence potřebuje dlužník půjčku, měl by si pečlivě prostudovat nabídky různých bank a nebankovních společností a porovnat úrokové sazby a poplatky.

Insolvence je právní proces, který se týká dlužníků, kteří nejsou schopni splácet své dluhy. Existují dva hlavní typy insolvence: osobní insolvence a firemní insolvence.

Insolvence je stav, ve kterém jednotlivec, podnik nebo jiný subjekt není schopen splácet své finanční závazky. Je to situace, kdy aktiva subjektu již nestačí na pokrytí jeho dluhů. Insolvence může nastat jak u fyzických osob (osobní insolvence), tak u právnických osob (firemní insolvence).

V případě osobní insolvence se jedná o situaci, kdy jednotlivec není schopen splácet své dluhy a vyrovnat se s finančními povinnostmi včas. Osobní insolvence může být způsobena nekontrolovaným zadlužováním, ztrátou zaměstnání, neschopností splácet hypotéku nebo jinými faktory.

Půjčka pro pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby

Půjčka na směnku od soukromé osoby je jedna z možností, jak získat finance jinak než od tradiční bankovní instituce. Půjčky na směnku jsou založeny na vzájemné dohodě mezi dlužníkem a věřitelem, která je potvrzena formou směnky.

Směnka je právní dokument, který obsahuje slib dlužníka zaplatit určitou částku peněz věřiteli v určitém termínu. Tento dokument může být použit jako záruka a poskytuje věřiteli právní jistotu a prostředek pro vymáhání pohledávky v případě, že dlužník nesplní své závazky.

Při získávání půjčky na směnku od soukromé osoby je důležitých několik faktorů, podle kterých se dlužník může rozhodovat:

1) Důvěra a známost

Jedná se o finanční dohodu mezi jednotlivci. Důvěra a vzájemná známost mezi dlužníkem a věřitelem jsou klíčové. Věřitel se obvykle spoléhá na dobré povědomí o schopnosti a vůli dlužníka splácet.

2) Podmínky půjčky

Pečlivě prozkoumat podmínky půjčky na směnku, včetně částky, úrokové míry, doby splatnosti a případných dalších smluvních podmínek. Zajistit, aby všechny podmínky byly jasně uvedeny ve směnce. Obeznámit se s právními aspekty a povinnostmi spojenými s tímto typem půjčky.

3) Riziko a ochrana

Mohou se zde vyskytovat určitá rizika pro obě strany. Dlužník se musí zavázat ke splácení včas a věřitel musí být připraven na případné nesplnění závazků dlužníka. Poradit se s právníkem ohledně právních důsledků a možností v případě sporu nebo nesplácení půjčky.

4) Legálnost a právní rámec

Každá jurisdikce má své vlastní právní předpisy a omezení týkající se půjček na směnku. Seznámit se s místními předpisy a zákony.

Než si zájemce vezme finance od soukromé osoby, je vždy doporučeno konzultovat svou situaci s advokátem nebo finančním poradcem, aby měl jasnou představu o veškerých právních a finančních aspektech spojených s touto formou půjčky.

První Zaplo půjčka zdarma

Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.

Mám zájem

Půjčka od lichváře

Půjčka od lichváře je situace, kdy jednotlivec nebo subjekt poskytuje půjčku s nadměrnými úrokovými sazbami a neetickými podmínkami. Lichvářství je většinou nelegální a je zakázáno v mnoha zemích kvůli svému vysokému riziku a negativnímu dopadu na dlužníky.

Půjčky od lichvářů jsou obvykle zaměřeny na lidi s finančními problémy nebo špatnou bonitou, kteří mají omezený přístup k tradičním bankovním půjčkám. Lichváři využívají jejich situace a nabízejí půjčky s vysokými úroky, skrytými poplatky a nespravedlivými podmínkami splácení.

Toto jednání může vést dlužníky do dluhové spirály a finančního vykořisťování.

Je důležité se vyhnout půjčkám od lichvářů z několika důvodů. Lichvářství je většinou protiprávní a je zakázáno z důvodu ochrany spotřebitelů před vykořisťováním a nekalými praktikami.

  • Vysoké úroky a poplatky – lichváři často stanovují nadměrné úrokové sazby a skryté poplatky, což vede k obrovským nákladům pro dlužníky, toto chování může zhoršit finanční situaci dlužníka a způsobit nepřekonatelné dluhové břemeno.
  • Riziko podvodů a násilí – lichváři často operují v nelegálních a temných sférách a mohou být zapojeni do podvodů, vydírání a násilí, půjčka od lichváře může vést k nepříjemným nebo dokonce nebezpečným situacím.

Pokud se člověk ocitne v tíživé finanční situaci, je důležité vyhledat legální a regulované možnosti pro získání půjčky. Může se poradit s bankou, nebankovní institucí, nebo neziskovou organizací, které nabízejí alternativní finanční produkty nebo programy pro lidi v obtížích.

Svou situaci je dobré konzultovat s finančním poradcem nebo advokátem, kteří mohou poskytnout vhodné rady a doporučení.

Půjčky v insolvenci a jejich alternativ

Osoby procházející insolvenčním řízením se často potýkají s omezenými možnostmi získání půjčky. Tradiční banky a nebankovní instituce obvykle odmítají poskytnout úvěr osobám s negativní historií. Existují však i některé specializované společnosti a online platformy, které se zaměřují na poskytování finančních služeb právě této cílové skupině.

Mezi nejznámější patří:

  • Zaplo: Tato společnost nabízí rychlé půjčky i pro osoby s negativní historií, včetně těch v insolvenci.
  • Zonky: Online platforma umožňující peer-to-peer půjčky, kde si peníze půjčujete přímo od jiných lidí.
  • Hyperpůjčka: Nebankovní instituce specializující se na půjčky pro osoby s nízkými příjmy a negativní historií.
  • Ferratum: Mezinárodní společnost nabízející malé krátkodobé půjčky i pro klienty s exekucí.
  • CreditOn: Online platforma poskytující půjčky na základě rozhodnutí algoritmu, který zohledňuje více faktorů než jen historii v registru dlužníků.

Je důležité si uvědomit, že podmínky poskytování půjček se u jednotlivých společností mohou lišit a úrokové sazby jsou často vyšší než u standardních úvěrů. Před uzavřením jakékoli smlouvy je nutné pečlivě zvážit všechny klady a zápory a porovnat nabídky různých poskytovatelů.

Equa bank půjčka po insolvenci

14. listopadu 2022 se Equa bank stala součástí Raiffeisenbank. To s sebou přineslo i změny v oblasti poskytování půjček, včetně úvěrů pro osoby s insolvencí v minulosti.

Raiffeisenbank neposkytuje hypotéky a úvěry na refinancování hypoték osobám, které v minulosti prošly insolvenčním řízením. U spotřebitelských úvěrů a kreditních karet toto omezení explicitně uvedeno není, nicméně schválení úvěru pro klienty s insolvencí v minulosti je individuálně posuzováno a závisí na:

  • datu zahájení a ukončení insolvenčního řízení
  • důvodu insolvence
  • aktuální finanční situaci žadatele (příjmy, výdaje, dluhy)
  • požadované výši a účelu půjčky

Obecně platí, že úroková sazba pro klienty s insolvencí v minulosti bude pravděpodobně vyšší než u klientů bez insolvence. Banka může požadovat ručitele nebo zástavu. Doba splatnosti půjčky bude pravděpodobně kratší než u klientů bez insolvence.

Jak najít osobu v insolvenci

Pokud kdokoliv hledá informace o konkrétní osobě v insolvenci, existuje několik způsobů, jak najít osobu v insolvenci a získat další informace.

1) Insolvenční rejstřík

Existuje veřejně přístupný insolvenční rejstřík, který obsahuje údaje o osobách, které jsou v insolvenci.

2) Soudy

Místní soudní úřady mají obvykle informace o osobách v insolvenci, stačí se obrátit na místní soudní úřad a požádat o informace nebo přístup k insolvenci dané osoby.

3) Insolvenční správce

Každý dlužník v insolvenci má svého insolvenčního správce, který zastupuje zájmy věřitelů; kontaktování insolvenčního správce může poskytnout informace o dané osobě a její insolvenci.

4) Veřejné zprávy

V některých případech se informace o osobách v insolvenci mohou objevit v místních novinách nebo veřejných zprávách, jako jsou internetové stránky soudů, regionální noviny nebo oficiální vládní portály (toto jsou veřejně dostupné zdroje informací).

Je však důležité vzít v úvahu, že ochrana soukromí a zákony týkající se ochrany osobních údajů mohou omezovat dostupnost některých informací. Při hledání informací o osobě v insolvenci je vhodné dodržovat právní předpisy a postupovat v souladu s místními předpisy a nařízeními.

Vyhledat osobu je možné i v internetovém prohlížeči. Stačí zadat jméno osoby a přidat klíčová slova, jako „insolvence“, „dlužník“ nebo „exekuce“.

Půjčka pro lidi v insolvenci recenze a rady

Získat půjčku v době insolvenčního řízení je v České republice prakticky nemožné. Důvodem je, že insolvenční soud dlužníkovi stanoví nezabavitelné minimum, ze kterého musí hradit své základní životní potřeby a splácet dluhy z insolvence. Veškeré nadbytečné příjmy jdou na účet insolvenčního správce.

Výjimky:

  • Půjčka pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby – v ojedinělých případech se může dlužník domluvit na půjčce s neznámou osobou. To je však velmi riskantní a nelegální. Dlužník tak riskuje, že se dostane do ještě větších dluhů a zhorší se jeho situace.
  • Půjčka pro osoby po skončení insolvence – po úspěšném dokončení insolvenčního řízení a vymazání z insolvenčního rejstříku (obvykle po 5 letech) je možné znovu požádat o půjčku u banky nebo nebankovní společnosti.

Důležité rady:

Nezadlužovat v insolvenci ještě více. Půjčka v této situaci dlužníkovi nepomůže a pouze zhorší jeho situaci. Je důležité zaměřit se na splácení dluhů v rámci insolvenčního řízení a na zlepšení své finanční situace.

Pokud po skončení insolvence potřebuje dlužník půjčku, měl by si pečlivě prostudovat nabídky různých bank a nebankovních společností a porovnat úrokové sazby a poplatky.

Existují i jiné způsoby, jak získat peníze, například brigáda, prodej nepotřebných věcí nebo požádání o pomoc rodiny či přátel.

Typy insolvence

Insolvence je právní proces, který se týká dlužníků, kteří nejsou schopni splácet své dluhy. Existují dva hlavní typy insolvence: osobní insolvence a firemní insolvence.

1) Osobní insolvence

Osobní insolvence se týká fyzických osob, které se dostaly do finančních potíží a nejsou schopny splácet své dluhy. Důvody osobní insolvence mohou být různé, jako je ztráta zaměstnání, rozvod, neočekávané výdaje, nadměrné zadlužení nebo hazard.

Typy osobní insolvence v České republice:

  • Oddlužení – oddlužení je nejčastějším typem osobní insolvence v České republice. Umožňuje dlužníkům zbavit se svých dluhů během tří až pěti let splácením pravidelných splátek.
  • Konkurs – konkurs je určen pro dlužníky, u kterých oddlužení není vhodné. V konkurzu dochází k prodeji majetku dlužníka a výtěžek z prodeje se používá k uspokojení věřitelů.
  • Reorganizace – reorganizace je méně běžný typ osobní insolvence, který umožňuje dlužníkům restrukturalizovat své dluhy a zachovat si svůj majetek.

Osobní insolvence má 6 kroků. Nejprve se podá návrh na insolvenci. Dlužník může podat návrh na insolvenci sám, nebo ho může podat věřitel.

Soud poté posoudí návrh na insolvenci a rozhodne o tom, zda ho schválí. Pokud soud návrh schválí, určí insolvenčního správce, který bude dohlížet na průběh insolvenčního řízení.

Insolvenční správce sestaví seznam pohledávek věřitelů a soud určí, jakým způsobem bude insolvence řešena (oddlužení, konkurs, reorganizace).

Následovat by mělo splacení dluhů, kdy dlužník splácí své dluhy v souladu s plánem schváleným soudem. Po splnění všech podmínek oddlužení je dlužník zbaven zbývajících dluhů.

2) Firemní insolvence

Firemní insolvence se týká podniků a organizací, které se dostaly do finančních potíží a nejsou schopny plnit své závazky vůči věřitelům. Důvody firemní insolvence mohou být různé, jako je špatný finanční management, pokles tržeb, nadměrné zadlužení nebo neúspěšné obchodní aktivity.

Typy firemní insolvence v České republice:

  • Ochranné moratrium – ochranné moratorium umožňuje firmě dočasnou ochranu před svými věřiteli, aby s nimi mohla jednat o restrukturalizaci dluhů.
  • Konkurs – konkurs je nejčastějším typem firemní insolvence v České republice. V konkurzu dochází k likvidaci podniku a jeho majetek se prodává za účelem uspokojení věřitelů.
  • Reorganizace – reorganizace umožňuje firmě restrukturalizovat své dluhy a zachovat si svůj provoz.

Způsob řešení insolvence se liší v závislosti na typu insolvenčního řízení. V konkurzu dochází k prodeji majetku firmy a výtěžek z prodeje se používá k uspokojení věřitelů. V reorganizaci firma restrukturalizuje své dluhy a snaží se zachovat svůj provoz. V ochranném moratoriu firma vyjednává s věřiteli o restrukturalizaci dluhů.

Situace dlužníků v insolvenci

Když je někdo v insolvenci, znamená to, že se nachází v situaci, kdy je neschopný splácet své dluhy v souladu s původními dohodami s věřiteli. V takových případech se obvykle vyhledává pomoc insolvenčního správce, který zastupuje zájmy věřitelů a pomáhá vytvořit plán na řešení dluhů.

V této situaci může být získání půjčky od běžných bankovních institucí obtížné, protože dlužník má špatnou platební historii.

Navíc je nutné mít na paměti, že poskytování úvěrů osobám v insolvenci je nelegální.

Jednou z možností pro dlužníky v insolvenci je obrátit se na soukromé osoby nebo soukromé společnosti, které poskytují půjčky i lidem s problematickou finanční historií. Nelze to však doporučit, jelikož je zde nebezpečí ještě horších finančních obtíží.

Tyto subjekty obvykle nekladou tak velký důraz na kreditní skóre dlužníka a jsou více ochotny posoudit jeho současnou platební schopnost a plán na splácení půjčky.

Výhody půjček pro dlužníky v insolvenci od soukromé osoby:

1) Flexibilnější přístup: soukromé osoby mohou být více otevřené při posuzování žádostí o půjčku a zohlednit individuální okolnosti dlužníka

2) Širší spektrum půjček: soukromí věřitelé nabízejí různé typy půjček, včetně krátkodobých nebo půjček s nižší částkou, které mohou být snáze dostupné pro dlužníky v insolvenci

3) Možnost zlepšení kreditního historie: pokud dlužník pravidelně splácí půjčku od soukromé osoby, může to pomoci zlepšit jeho kreditní skóre

4) Rychlejší schválení a vyplacení: soukromí věřitelé mohou rychleji schválit a vyplatit půjčku, což je v případě finančních potíží důležité

Půjčky pro dlužníky v insolvenci mají často jednoduchý proces žádosti a rozhodnutí o schválení či zamítnutí může přijít velmi rychle.

Co je to půjčka v insolvenci?

Půjčka v insolvenci je finanční produkt nabízený lidem, kteří jsou v procesu insolvence, což znamená, že mají právní status neschopnosti splácet své dluhy.

Mohu si vzít půjčku, když jsem v insolvenci?

Teoreticky je možné získat půjčku během insolvence, avšak podmínky a možnosti jsou značně omezené. Žádná banka a solidní finanční instituce půjčku v insolvenci neposkytne.

 

Navíc podle českého zákona není během insolvence obecně povoleno, aby si osoba, která je v procesu oddlužení (insolvenci), vzala novou půjčku bez souhlasu insolvenčního správce a soudu.

Kdo nabízí půjčky v insolvenci?

Půjčky v insolvenci nabízejí nebankovní společnosti nebo soukromí investoři. Je však důležité být opatrný a prověřit důvěryhodnost poskytovatele. Většinou se bude jednat o půjčky v hotovosti.

Co se stane, když si vezmu půjčku v insolvenci bez vědomí soudu nebo insolvenčního správce?

Pokud si někdo vezmu půjčku i bez jejich vědomí a souhlasu, je to považováno za porušení podmínek insolvence, což by mohlo vést k ukončení insolvenčního řízení nebo jiným právním problémům.

Je půjčka na směnku legální?

Od 1. prosince 2016 je v České republice zakázáno používat směnky jako zajišťovací prostředek u spotřebitelských úvěrů. To znamená, že půjčka na směnku poskytovaná spotřebiteli není legální.

Jak najít ten nevýhodnější úvěr?

Vyznat se v dnešní nepřeberné nabídce půjček a najít tu nejvýhodnější půjčku vyžaduje čas a práci. Srovnávač půjček a úvěrů ušetří spoustu času a nasměruje k té nejlepší nabídce.