Pro žadatele se záznamem v registru dlužníků je obtížné sjednat si půjčku u klasické banky. Naopak nebankovní společnosti tyto žadatele o půjčku vítají s otevřenou náručí. Přestože mají bankovní i nebankovní společnosti povinnost ověřovat registry dlužníků, mnoho nebankovních poskytovatelů půjček to nedělá. Co přesně se skrývá pod pojmem půjčka bez registru? Kdo ji poskytuje a jak ji sjednat?
Shrnutí článku
Půjčka bez registru je půjčka, u které se nenahlíží do registru dlužníků jako je např. SOLUS.
O půjčku bez registru lze žádat online, sjednání je rychlé a jednoduché.
Podmínky pro získání půjčky – věk 18 let, občanství ČR, vlastní bankovní účet, telefon a email a zpravidla trvalý příjem.
Do kategorie rizikových půjček patří – půjčka pro zadlužené, v exekuci či insolvenci, nezaměstnané nebo půjčka na dárky.
Půjčka bez registru je taková půjčka, u které se nenahlíží do registru dlužníků. V té se člověk může ocitnout nejen kvůli nesplácení půjček, ale i kvůli nesplácení jiných závazků, jako jsou pokuty apod.
Registrů dlužníků je celá řada. Jedním z nich je například SOLUS, který neeviduje jen osoby, které dluží na finančních produktech, ale i ty, které mají dluhy například u telekomunikačních společností. Pro výpis z tohoto rejstříku je možné zažádat pomocí SMS či vyplněním online formuláře.
Půjčky bez Solusu jsou jedním z typických příkladů půjček bez registru. Jejich vyřízení je často bleskové, proto si tyto půjčky vysloužily přízvisko půjčka bez registru ihned. Dosáhnou na ně také téměř všichni žadatelé, říká se jim tak také jistá půjčka bez registru. Tyto půjčky dostupné odkudkoliv – žádat lze například o půjčku Zlín bez registru.
První Zaplo půjčka zdarma
Rychlá online půjčka až 16 000 Kč s úrokem 0 % a bez poplatků. Peníze přichází na účet do 15 minut. Zaplo dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější a nejpopulárnější nebankovní společnosti.
Specifika půjček bez nahlížení do registru
Půjčky bez nahlížení do registru jsou typické pro nebankovní společnosti. Banky si totiž své klienty a jejich úvěruschopnost patřičně prověřují. Vyžadují nulový záznam v rejstříku a také doklady o příjmech. Rizikoví klienti tak u bank nemají šanci.
Na trhu patří nebankovní půjčky bez registru mezi rychlé půjčky. Jejich sjednání je jednoduché a většinou se provádí online. Rychlá půjčka bez registru bývá vyřizována téměř okamžitě a nevyžaduje složitou administrativu. První půjčky jsou zpravidla půjčkou bez úroků a poplatků.
Tyto půjčky jsou často poskytovány jako půjčky bez registru a zástavy. Bez zástavy si lze ovšem půjčit pouze nižší částky. Vyšší částky jsou nabízeny u půjček na nemovitost. Často je půjčka bez registru zároveň půjčka bez registru a potvrzení o příjmu.
Repůjčka s odměnou až 10 000 Kč
Raiffeisenbank nabízí odměnu 2 000 Kč za každých 50 000 Kč převedených z jiné banky. Celkem lze v rámci refinancování získat až 10 000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty.
Rychlá půjčka bez registru – rizika a nevýhody
Lákavým řešením se může zdát rychlá půjčka bez registru pro ty, kteří se úmorně snaží splatit své již existující dluhy. Ovšem brát si půjčku na půjčku není zrovna nejlepším řešením. A to i proto, že rychlá půjčka bez registru ve výsledku není moc výhodná.
Poskytovatelé těchto rychlých půjček se zabývají rizikovými klienty, a proto se musí pojistit pro případ, že klient nebude schopný půjčku splatit. To se odráží zejména v různých poplatcích a také vysokém RPSN, které nejlépe odráží vysoké náklady na půjčku. Tento ukazatel RPSN se může vyšplhat až do tisíců procent.
Vysoké je nejen RPSN, ale i úroky, které by u jiných úvěrů byly kryty buď zástavou nebo detailním prověřením žadatele o půjčku. Společnosti také často účtují poplatky za sjednání a vedení půjčky, za opožděné splátky nebo předčasné splacení.
Je důležité si všechny poplatky a další parametry spočítat předem, aby si žadatel ujasnil, kolik ve výsledku přeplatí. Rychlá půjčka bez registru pak v očích žadatele může skončit s jedinou výhodou, kterou je její pohotové vyřízení.
Jistá půjčka bez registru – doména nebankovních společností
Další nevýhodou je, že jistá půjčka bez registru a potvrzení o příjmu je specialitou nebankovních společností. Člověku se záznamem v registru by se šance na půjčku u banky snížila na minimum.
Ačkoliv na trhu existuje mnoho spolehlivých nebankovních poskytovatelů jistých půjček bez registru, je na něm bohužel i celá řada podvodníků. Ty se vůči svým klientům nebojí použít ani lichvářské taktiky. Mezi tyto podvodné úvěry často patří i půjčky bez Solusu.
Dlouhodobá půjčka bez registru – také krátkodobá varianta
V případě nebankovních společností zaměřujících se na úvěry bez registru se většinou v jejich nabídce jedná o krátkodobé úvěry. Dlouhodobé půjčky bez registru nebývají tak běžné a poskytují ji jen některé nebankovní společnosti.
Mezi výjimky patří například poskytovatel úvěrů Ammado, v jehož nabídce je dlouhodobá půjčka bez registru se splatností až 7 let. Na delší dobu lze vyzkoušet také Bankerat půjčku, také v případě tohoto úvěru lze sjednat dlouhodobou půjčku bez registru.
Žadatelé by však měli počítat s tím, že krátkodobá půjčka bez registru je na trhu častější. Poskytovatele krátkodobých i dlouhodobých nebankovních půjček bez registru si zájemci mohou projít v závěru tohoto článku.
Výhody a nevýhody půjčky bez registru – srovnání
Půjčka může pomoci zafinancovat nezbytnosti či nečekané výdaje. Ať už se jedná o krátkodobé úvěry či půjčky na delší dobu, mikropůjčky, půjčky v hotovosti nebo rychlé půjčky na účet, vždy se s nimi pojí výhody a nevýhody.
Nevýhody půjčky bez registru je možné shrnout do několika následujících bodů:
- vysoké RPSN a další poplatky
- poskytovatelé jsou pouze nebankovní společnosti
- jedná se zejména o krátkodobé úvěry
Výhodou je pro rizikové klienty zejména fakt, že ji mohou získat i v případě momentální zadluženosti. To by se u žádosti o půjčku u banky nestalo. Jak již bylo řečeno, často se také jedná o půjčku bez doložení příjmů, což je pro rizikové klienty také výhoda.
Dalším pozitivem těchto půjček je jejich jednoduché vyřízení, které se často provádí online. Tyto půjčky bývají vyřizovány téměř okamžitě, a proto žadatel může peníze očekávat ihned.
Mezi výhody půjčky bez registru patří zejména:
- snadné sjednání půjčky
- rychlost vyřízení
- možnost sjednání online
Dále je třeba brát v potaz, že půjčky bez registru se mohou řadit do celé řady kategorií. Existuje krátkodobá půjčka bez registru, dlouhodobá půjčka bez registru, půjčka bez registru a potvrzení o příjmu nebo půjčka bez registru ihned.
Co však mají tyto půjčky společné, je fakt, že je poskytují pouze nebankovní společnosti. Vždy se tak jedná o nebankovní půjčky bez registru. Banky totiž bonitu svých klientů důkladně prověřují. Všechny tyto nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu a nebankovní půjčky bez registru a bez zástavy patří mezi výrazně rizikové půjčky.
Na první pohled se sice mohou zdát výhodné, jelikož na ně dosáhne téměř každý žadatel. Ve výsledku se však tento aspekt velmi nevyplácí a celá řada dlužníků končí v exekuci. O riziku těchto a dalších půjček pojednávají následující odstavce.
Půjčka bez registru ihned pouze jako krajní řešení
Do kategorie rizikových půjček patří půjčka bez registru ihned. Měla by proto být využita až jako poslední možné řešení. Do kategorie rizikových půjček patří také následující půjčky:
Tyto půjčky pro každého se mohou zdát ideálním řešením, protože na ně dosáhne téměř každý problémový žadatel a poskytnutím půjčky bez registru ihned je skutečně rychlé. To může vést ke spontánnímu rozhodnutí bez většího přemýšlení nad důsledky takového finančního závazku. Tyto půjčky by neměly být prvním řešením problémů se nedostatku financí nebo ještě hůře při problému se splácením jiného úvěru. Příkladem problematického přemýšlení nad úvěrem a z něj vyplývajícím závazkem jsou žadatelé o finance přes produkty jako půjčky na dárky či dovolenou.
Jak se vyhnout zbytečnému půjčování?
Jaké jsou alternativy k těmto půjčkám? V první řadě platí, že by se člověk neměl zadlužovat kvůli věcem, které nejsou nezbytné. Pokud člověk na něco nemá finance, měl by zvážit, zda to opravdu potřebuje.
Pokud je nedostatek financí tíživý a půjčka nevyhnutelná, je na místě nejprve požádat o peníze někoho ze své rodiny či přátel a sepsat spolu smlouvu o půjčce. Jasnou výhodou je, že půjčka bude probíhat mezi lidmi, kteří se osobně znají.
Při jakýchkoliv potížích tak bude vyřešení problému jednodušší. Dalším pozitivem je fakt, že rodina či přátelé jistě nebudou chtít splátky s úroky navíc. Člověk tak ve výsledku splatí opravdu jen půjčené peníze.
Pokud má člověk více dluhů najednou, je možné zapřemýšlet o konsolidaci. Konsolidaci umožňují banky, ale je také možná konsolidace nebankovních půjček u nebankovních společností. O co se vlastně jedná?
Konsolidace půjček, neboli jejich sloučení, znamená spojení dvou a více existujících půjček do jedné. Hlavním účelem sloučení půjček bývá minimalizování úroků a poplatků. Člověk má navíc také lepší přehled o svých splátkách.
Půjčka bez registru a její alternativy
Předtím, než člověk sáhne po rizikové půjčce bez registru, je dobré promyslet i jiná řešení. Kromě konsolidace půjček může pomoci také refinancování úvěru. O co se jedná?
Refinancování znamená převedení úvěru k jiné instituci. Hlavním účelem je získat nižší úrok a tím ušetřit na měsíčních splátkách. Poskytovatelé půjček tímto způsobem získávají nové klienty, kterým jsou ochotni nabídnout nižší úrokovou sazbu.
Kromě refinancování úvěru existuje také refinancování hypotéky. Refinancovat lze i úvěr na bydlení, dluh z kontokorentu či dluh z kreditní karty.
Co dělat v případě, že konsolidace ani refinancování nepřipadá v úvahu? V případě problémů se splácením je možné kontaktovat svého poskytovatele půjček a domluvit se na splátkovém kalendáři. Ten se často poskytuje za poplatek.
Pokud začíná být jasné, že člověk na dluhy přestává stačit, mělo by se začít jednat okamžitě. Vždy platí, že není dobré nechávat věci na poslední chvíli a v tomto případě to platí dvojnásob. Splátkový kalendář může být záchranou před mnoha problémy.
Splátkový kalendář je zejména věcí dohody. Kalendář stanoví, kdy a po jakých splátkách bude dlužník splácet svůj úvěr. Tento dokument určuje jak přesné částky, tak přesná data splatnosti.
Půjčka do výplaty bez registru
Půjčka do výplaty je vhodná pro překlenutí období do výplaty a pokrytí nenadálých výdajů. Mezi půjčky do výplaty bez registru patří například SIM půjčka. Tato půjčka poskytuje dva úvěry s názvy SIM MINI a SIM PLUS. Dlouhodobý úvěr bez registru SIM PLUS je nyní do odvolání pozastaven.
Jako půjčka do výplaty se hodí zejména úvěr SIM MINI. Druhý úvěr SIM PLUS byl vhodný k pokrytí větších výdajů. Výhodou je, že účel čerpání není omezen ani u jednoho úvěru. Sjednat SIM půjčku je možné skrz tento odkaz.
PARAMETRY | SIM MINI | SIM PLUS |
Výše úvěru | 2 000 – 12 000 Kč | 7 000 – 30 000 Kč |
Doba splatnosti | 7 do 30 dní | 10 až 60 týdnů |
Způsob vyplacení | v hotovosti/ na bankovní účet | na bankovní účet |
Způsob splácení | jednorázově | dvoutýdenní splátky |
Účel čerpání | není omezen | není omezen |
Další půjčka do výplaty bez registru je Fajn půjčka. Poskytovatel této půjčky, FairCredit, momentálně nabízí ještě druhý úvěr s názvem Fajn půjčka MAX. Podrobnější srovnání těchto úvěrů je v následující tabulce.
PARAMETRY | Fajn půjčka | Fajn půjčka MAX |
Výše úvěru | 1 000 – 70 000 Kč | 40 000 – 150 000 Kč |
Doba splatnosti | 45 až 80 týdnů | 12 až 36 měsíců |
Způsob vyplacení | v hotovosti | na bankovní účet |
Účel čerpání | není omezen | není omezen |
Sjednání půjčky | Více o Fajn půjčce zde > | Více o Fajn půjčce MAX zde > |
Půjčka před výplatou bývá charakterizována nižšími částkami a kratší dobou splatnosti. Peníze má žadatel k dispozici velmi rychle. Tyto půjčky bývají vypláceny na bankovní účet, ale v některých případech se může jednat i o půjčky v hotovosti.
Mikropůjčka bez registru
Mikropůjčky se svými parametry velmi podobají půjčkám před výplatou. Je pro ně charakteristická krátká doba splatnosti a menší částky. Jejich RPSN bývá extrémně vysoké, a proto se nevyplatí splácet je dlouhodobě.
Mezi mikropůjčky bez registru patří Mobil půjčka. Jedná se o SMS půjčku s výší úvěru od 2 000 do 10 000 Kč. Roční úrok činí 36 %, RPSN se pak pohybuje ve výši 1839 %. Tato půjčka poskytuje také úvěr pro OSVČ/podnikatele.
Tento úvěr se pohybuje v rozmezí 1 000 až 10 000 Kč. RPSN zde činí 4485 %. Tyto parametry jsou pro tento druh půjček běžné. Z toho důvodu není Mobil půjčka vhodná pro dlouhodobé řešení finančních potíží.
Další půjčkou, kterou je možné vyřídit pomocí telefonu, je Půjčka7. Patří do kategorie rychlá půjčka bez registru, která poskytuje úvěr v rozmezí od 1 000 do 15 000 Kč pro nové klienty. Při opakovaném půjčování lze dosáhnout až na 20 000 Kč. Doba splatnosti je 7 až 28 dní.
Další mikropůjčkou bez registru je půjčka Cool Credit. Cool Credit nabízí úvěr ve výši 7 500 až 15 000 Kč pro nové klienty. Při opakovaném půjčování lze dosáhnout až na 20 000 Kč. Doba splatnosti této půjčky je 5 až 30 dní.
Půjčka online bez registru
Půjčky online jsou oblíbenou kategorií půjček bez registru. Jejich jasnou výhodou je rychlé a jednoduché sjednání skrz internet. Žadatel vše vyřídí z pohodlí domova a peníze na účtu mu přistanou téměř ihned. Pro větší přehled je možné podívat se na srovnání půjček online.
VistaCredit je jednou z online půjček bez registru. Jedná se o půjčku pro OSVČ, která nabízí úvěr ve výši 3 000 až 25 000 Kč. Úvěry nad 4 000 Kč jsou poskytované pouze stálým klientům. Doba splatnosti půjčky VistaCredit se pohybuje v rozmezí 14 až 70 dnů.
Společnost slibuje peníze na účtu do 5 minut, pokud má žadatel účet u FIO banky. Je však třeba mít na paměti, že s touto půjčkou se pojí poměrně vysoké poplatky za poskytnutí. Sjednat VistaCredit je možné skrz tento odkaz.
Dlouhodobý úvěr bez nahlížení do registrů online poskytuje například Český Triangl. U této online půjčky lze zažádat o částku v rozmezí 10 000 až 30 000 Kč s dobou splatnosti 12 až 36 měsíců. Vyšší půjčku, až 100 000 Kč, poskytuje např. půjčka Tutovka, u níž je možné splátky rozložit až po 7 let.
Z krátkodobých úvěrů bez nahlížení do registrů dlužníků lze jmenovat např. Volsor půjčky. Od tohoto poskytovatele si klienti mohou půjčit částku v rozmezí 500 – 20 000 Kč s dobou splatnosti 1 až 30 dní.
EveryDay+ je další půjčkou spadající do této kategorie. Jedná se o bezúčelový revolvingový úvěr, u kterého je možné půjčit si v rozmezí 100 až 50 000 Kč. Pevná měsíční úroková sazba činí 20%, RPSN pak 519 %.
Rychlé online půjčky bez registru
CreditPortal umožňuje půjčit si úvěr ve výši od 500 do 30 000 Kč. Doba splatnosti této půjčky je 5 až 30 dnů. CreditPortal umožňuje jak refinancování půjčky, tak domluvu na splátkovém kalendáři. Sjednat půjčku CreditPortal je možné zde.
Donedávna se Via SMS půjčka řadila mezi úvěry bez registru. To již neplatí. Je však stále poskytována jak online, tak přes SMS zprávu. Její výhodou je, že je u ní první půjčka zdarma. První půjčka je poskytována ve výši 1 000 až 16 000 Kč. Při další půjčce je možné půjčit si až 60 000 Kč. Via SMS půjčku je možné sjednat na tomto odkazu.
Mezi další online půjčky patří například Creditstar, CreditGo, CreditOn či SOS Credit. Tyto půjčky ovšem do registrů nahlíží. Jedná se však o nebankovní společnosti, jejichž podmínky jsou více benevolentní. To znamená, že i se záznamem v registru má žadatel šanci.
U online půjček jsou žádosti vyřizovány velmi rychle. Často se tak jedná o půjčky bez registru ihned. Žadatelé se tak z nově získaných financí mohou radovat již do pár desítek minut od schválení žádosti.
Problematické nebankovní půjčky bez registru
Trh nebankovních půjček je v dnešní době velice široký. V nekonečné nabídce různých poskytovatelů může být obtížné se vyznat. Není nejlepším nápadem vzít si první půjčku, na kterou člověk narazí. Naopak, je třeba si udělat pořádný předvýzkum a zjistit, jaké jisté půjčky se záznamem v registru jsou na trhu k dostání.
Je dobré využít online kalkulačku půjček a spočítat si veškeré parametry. Je také možné využít některý z agregátoru půjček, který může v široké nabídce pomoci. Patří mezi ně např. Čínská půjčka, Gejša půjčka, Sumo půjčka, ReRum půjčka nebo Půjčka Šikulka.
V neposlední řadě je dobré pročíst si recenze a hodnocení půjček na nezaujatých stránkách. Je třeba dávat si pozor na recenze na stránkách samotných společností. Tyto recenze jsou totiž buď zcela smyšlené anebo poskytovatel půjček vybral jen ty pozitivní.
Půjčka bez solusu
Vždy platí, že nebankovní půjčky bez registru by se měly využít jen v opravdu krajním případě. Půjčky bez Solusu a dalších registrů se mohou na první pohled zdát výhodné. Jenže pokud má žadatel již nějaký historický problém se splácením úvěru, poohlíží se po dalším úvěru a půjčka bez Solusu se zdá jako dobré řešení, opak je pravdou.
Podle dlouhodobých statistik neziskových a finančních společností mají žadatelé s již zaznamenaným problémem v Solusu nebo jiném registru mimořádně vysokou náchylnost k dalším problémům při splácení úvěru. Na tom některé úvěrové společnosti mají postavené své podnikání a zisk. Nabízí takovým zájemcům úvěry s vysokými náklady a cenou. Při bližším prozkoumání žadatel zjistí, že se může takovým rozhodnutím vydat na cestu do dluhové pasti.
Co jsou půjčky bez registru?
Půjčky bez registru jsou nebankovní úvěry, které nejsou ověřovány v registru dlužníků. To znamená, že i osoby s negativní historií v bankovním registru mají šanci získat půjčku.
Jaké jsou výhody půjček bez registru?
Hlavní výhodou je dostupnost pro osoby s negativní historií v bankovním registru. Dalšími výhodami může být rychlé vyřízení a minimální administrativní náročnost.
Jaké jsou nevýhody půjček bez registru?
Nevýhodou jsou:
- vysoké úroky, RPSN a další poplatky
- poskytovatelé jsou pouze nebankovní společnosti
- krátká doba splatnosti
- nižší úvěrový rámec
Jaké jsou požadavky pro získání půjčky bez registru?
Požadavky se mohou lišit u jednotlivých poskytovatelů, avšak obecně se vyžaduje:
- věk nad 18 let,
- občanství ČR,
- trvalý příjem,
- platný občanský průkaz,
- bankovní účet.
Co je SOLUS?
SOLUS je zkratka pro Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům. Jedná se o zájmové sdružení právnických osob, které spravuje registry klientských informací.
SOLUS vede registry, do kterých jsou zaznamenávány informace o klientech, kteří mají problémy se splácením svých závazků, jako jsou například úvěry, leasingy nebo nezaplacené faktury za služby.
Díky informacím v registru SOLUS si mohou věřitelé ověřit bonitu klienta před poskytnutím úvěru a tím předejít případnému zadlužení klienta.
Je půjčka bez registru bezpečná?
Stručně řečeno, půjčky bez registru jsou obecně považovány za rizikové.
Finanční instituce mají kontrolovat registry dlužníků proto, aby ohodnotily bonitu klienta a zjistily, zda je schopen splácet nové závazky. Pokud měl klient v minulosti problémy se splácením, je pravděpodobnější, že bude mít problémy i v budoucnu.